Kviz o prijateljstvu

Kreativne radionice za učenike 5. i 6. razreda

Učenici 5. i 6. razreda su u sklopu Kreativnih radionica za darovite učenike za vas smislili ovaj kviz o prijateljstvu.

Odgovorite iskreno i potom razmislite o tomu, kakvi ste prijatelji.

Sudjelovali su učenici:

5. a – David Mihaljević, Marija Trconić, Iva Patajac, Kristijan Miličević, Goran Giener, Luka Kreidl

6. a – Điljferije Aliti, Hatidže Vejseli, Amar Memeti, Denis Ljekaj, Dino Kovač

6. b – Katja Kasač, Matko Kasač

6. c – Filip Belošević, Tea Pavlović, David Senjić

Voditeljice: Željka Živković i Vinka Crnjac

Kako izgubiti prijatelje

1. Nikada se ne smij! – Budi mrzovoljan / mrzovoljna! Budi mušićav / mušićava! Mršti se što češće! To će sigurno rastjerati sve prijatelje.
  2. Nikada ne dijeli s drugima! – Ako jedeš slatkiše, skrij ih kada se približe prijatelji! Možeš ih potrpati u usta i pobjeći. Ako se igrate (kartama, sličicama) sve što je vrijedno prigrabi za sebe. Razbjesni se ako netko poželi uzeti nešto od toga! Sve svoje stvari zaključaj u sobu!
  3. Budi nasilan / nasilna! – Okomi se na manju djecu! Proguraj se uvijek na početak reda! Priredi drugima što više smicalica!
  4. Nikad ne igraj pošteno! – Ako te netko pogodi loptom u "graničaru", laži da je promašio. Viri u tuđe karte. Ako izgubiš u nekoj društvenoj igri, pobacaj sve dijelove igre!
  5. Tužakaj! – Prijavi u školi djecu koja su trčala hodnicima! Ako ti se brat "izbelji", prijavi ga mami! Ako ga roditelji zbog nečega kazne, potrudi se da kaznu što više produže.
  6. Ako još uvijek imaš nekog prijatelja – evo još jedan savjet: Plači! Jadikuj ako je vani prevruće! Kukaj ako je vani prehladno! Plači da bi nešto dobio / dobila. To će baš svima ići na živce!

Naravno, ako želiš zadržati prijatelje, učini upravo suprotno.

« Rujan 2018 »

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.