NATJEČAJ - MATEMATIKA-INFORMATIKA
NATJEČAJ - ALBANSKI J. I KULT

Čitanje je putovanje u nove svjetove

Tijekom školske godine 2018./2019. intenzivno se družimo  s knjigama, posebice učenici 2.a i b. razreda.

Kroz igre maštanja, pričanja i čitanja željeli smo poručiti drugima koliko je knjiga nezaobilazna pratiteljica u našim životima.

Učenici su u svojim učionicama oblikovali mali čitateljski kutak i tamo provode dio školskoga odmora listajući knjige koje su donijeli u školu. Posebno je lijep plakat koji su sami nacrtali učenici 2.a. kada ga pogledate, stvarno ste otplovili u svijet bajke.

Evo što su oni rekli, zašto je čitanje jaaako važno:

• Čitanjem razvijamo svoj mozak (kako su rekli: moždane vijuge).
  • Ako dobro čitaš, možeš dobiti bolju ocjenu.
  • Čitanjem možeš puno saznati o svemu.
  • Čitanje ti pomaže da razviješ svoju maštu.
  • Kada čitam, meni je ugodno.
  • Čitanje nam treba u životu.
  • Čitanje nam pomaže da puno toga naučimo.

Prošetali smo tako  i našli se u bajci, okruženi patuljcima, vilama i drugim likovima koji žive u bajkama.

(Ako nekome treba, mi imamo i čarobni štapić koji rješava brojne probleme!)

Tijekom posljednjeg druženja s knjižničarkom, u razredne odjele, s adresom škole i razreda stiglo je i ZAGONETNO PISMO  nepoznatoga pošiljatelja koji je pohvalio učenike 2.a i b.  odjela jer puno čitaju i česti su posjetitelji školske knjižnice.

Što će se događati dalje… vidjet ćemo nakon ponovnoga susreta.

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK - PETAK

od 8:00 do 14:00 sati

Knjižničarka: Dubravka Lišić, prof. hrvatskog jezika i dipl. knjižničarka

Iza vrata knjižnice krije se čaroban svijet izazova, mašte i znanja.

Tvoja pustolovina započinje kada otvoriš

prvu knjigu!

O školskoj knjižnici

Školska knjižnica OŠ Svete Ane u Osijeku po broju svezaka  (na kraju  kalendarske 2016. broji ukupno 2860 svezaka) te prostoru u kojem je smještena  (23m2), pripada malim knjižnicama. Knjižnični fond preseljavan je tijekom posljednjih godina nekoliko puta, a od 2014. godine knjižnica se nalazi u prostoru nekadašnje zbornice (na 1. katu škole).

U jednoj prostoriji smještena je građa za učenike i učitelje te se u tom prostoru nalaze i 4 mjesta za čitanje i rad učenika, iako knjižnica nema dodatni čitaonički prostor. Od ostale opreme u školskoj knjižnici je jedno računalo i internet. Po potrebi, računalo može biti dostupno i učenicima.

Iako je prostor knjižnice, kao i pripadajući fond mali, to nikako nije i ne može biti nešto što sputava rad knjižničarke s učenicima škole. Ono što daje posebno obilježje prostoru posjećenost je učenika i njihov svakodnevni boravak u knjižnici za vrijeme školskoga odmora. Knjižnica je u pravom smislu riječi mjesto druženja, posudbe knjiga, ali i razmjene iskustava, ideja ili neobaveznih razgovora o životu u školi. Dakle, ograničenost prostora nije problem onima koji žele biti okruženi knjigama, pozitivnim razmišljanjima i idejama ili se žele maknuti iz buke za vrijeme školskoga odmora. Tako zapravo započinje priča o suživotu knjižnice (knjižničarke) i svih učenika škole. Ujedno, knjižnica je ugodan kutak za razgovor učitelja, obavljanje redovnih razredničkih ili učiteljskih zadaća. U knjižnici se rađaju ideje za brojne projekte na razini škole ili uz surdnju s razrednim odjelima (u čemu prednjače učenici razredne nastave).

MISIJA

Učenicima koji su ujedno i najčešći korisnici usluga školske knjižnice nastojim približiti knjigu kao trajnu vrijednost.

-razvijanje pozitivnog odnosa prema knjizi i poticanje individualnog doživljaja u susretu s knjigom

- knjiga kao medij koji razvija i obogaćuje kulturu govora, čitanja i pisanja

Važnost je knjige i u tome što nas potiče na prihvaćanje, uvažavanje i izgrađivanje pozitivnog životnog stava prema sebi, ali i drugima.

Čitanje je aktivnost koja traje cijeli život.

VIZIJA

Obogaćivanje knjižnog fonda, u suradnji s učiteljima i učenicima. Važno je ići ukorak s vremenom, novim medijima.

Knjižni fond proširiti ne samo lektirnom građom, nego i naslovima koji populariziraju čitanje.

Stvaranje okružja za nove ideje i primjenu novih oblika učenja.

Dubravka Lišić, knjižničarka

RAZREDNA NASTAVA

1. SAT

2. SAT

3. SAT

4. SAT

5. SAT

6. SAT

PREDMETNA  NASTAVA

1. SAT

2. SAT

3. SAT

4. SAT

5. SAT

6. SAT

NASTAVA NA DALJINU

JAVNI POZIV 3/20

JAVNI POZIV 2/20

JAVNI POZIV 01/20

Nakon održanog roditeljskog sastanka, a prema Javnom pozivu 1/20 odabrana je ponuda

ARRIVA TRAVEL, PANTURIST D.D. - VARIJANTA 2

Na temelju Javnog poziva za dvodnevnu školsku ekskurziju 7.b i 8.b razreda - Beč, Austija,

Povjerenstvo je odabralo 3 prisigle ponude na Javni poziv koje će se predstaviti roditeljima na roditeljskom sastanku.

Odabrane ponude su:

1. Ponuda Astralis travel d.o.o.

2. Ponda Mare Panonium tours d.o.o.

3. Ponuda Arriva travel, Panturist d.d.

Javni poziv za dvodnevnu školsku ekskurziju 7.b i 8.b razreda - Beč, Austrija

4. 2. 2020.

« Rujan 2020 »

21.09.2020. 08:56
21. rujna - Dan sadnje drveta
Dan sadnje drveta iniciran je u Finskoj 2004. godine a povezan je s osvješćivanjem javnosti javnosti o klimatskim promjenama i različitim ekosustavima na Zemlji. Sadnjom drveta pomažemo našem planetu. Dan sadnje drveta jedna je od najpoznatijih aktivnosti ENO programa.