Cijena školske kuhinje i produženog boravka

Cijena školske kuhinje za mjesec prosinac iznosi 96,00 kn.

Cijena ručka u produženom boravku za prosinac iznosi 231,20 kn.

PROJEKT „Josip Juraj Strossmayer-učenik naše škole“

Cjelogodišnji projekt „Josip Juraj Strossmayer“ predstavljen je u ponedjeljak, 15. svibnja 2017. godine.

Bila je to ujedno i prigoda da svi učenici i učitelji pokažu što su i kako radili tijekom višemjesečnog razdoblja. Kreativnosti uistinu nije nedostajalo. Učenici razrednih odjela (1. do 4. razreda) u svoje prezentacije unijeli su i poznavanje hrvatskoga jezika, glazbene kulture, likovne kulture… sve do maketa katedrala koje je Strossmayer dao sagraditi  te  izvedbe pjesme u duhu vremena u kojem je živio (Oj, Hrvatska,oj!) .

Učenici su svoje uratke predstavili u holu škole, iznoseći podatke s iznimnom sigurnošću i ozbiljnošću. Život i rad Josipa Jurja Strossmayera  oslikan je i riječima , fotografijama, crtežima portreta, ali i  stihovima. Posebnu pozornost privukli su učenici 1. razreda koji su količinom podataka i zanimljivostima  nadmašili očekivanja.

Rad na projektu u predmetnoj nastavi organiziran je sukladno sličnostima unutar pojedinih područja i bliskosti predmeta. U sklopu nastave engleskog jezika organiziran je zanimljiv „Lov na blago“. Prezentacijom plakata vidjelo se da su interesi različiti: od izvanučioničke nastave ( posjet Đakovu učenika 7. i 8. razreda), prijevoda biografije, istraživanja ostavštine biskupa Strossmayera, spomenika i obilježja posvećenih Strossmayeru, prezentacije o izgradnji katedrala, zapisa u književnim djelima, izrade igre memory, sve do izrade foto albuma …

Strossmayeru je bio posvećen i prethodno održan talent show „Strossmayer je tvoj-pokaži talent svoj“ u kojem su nastupili brojni učenici naše škole te je pobjednicima dodijeljena i plaketa s likom Strossmayera, idejno likovno rješenje Nikoline Ćavar, učenice 6.a razreda (prilog objavljen  na web stranici škole).

Prostor u školi krasi i obogaćuje  lenta vremena koju su marljivo, dugo i strpljivo radili naši učenici-povjesničari. Riječ je o zahtjevnom zadatku koji je povezao slikovne sadržaje, brojne pisane i objavljene podatke kao  i samo vizualno rješenje (izgled lente).

Pripremajući  projekt svi smo mnogo naučili. No, ono što je možda važnije od svega - pokazali smo da je Strossmayer svojim zalaganjem i djelom obilježio, ne samo svoje vrijeme, nego i vrijeme u kojem mi živimo.

Prezentaciju o Strossmayeru koju je izradila Petra Zemljak, učenica 7.a razreda, možete pogledati u prilogu.

objavio: DUBRAVKA LIŠIĆ   datum: 18. 5. 2017.

POLICA OSIGURANJA

JAVNI POZIV

Na roditeljskom sastanku roditelja učenika 7.a i 7.b razreda, održanom 11. 12. 2017., odabrana je ponuda putničke agencije Astralis, Hrvatsko primorje, varijanta 1.

Raspored zvona prijepodne

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

5.sat

6.sat

Raspored zvona poslijepodne

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

16.30 – 17.15

OSIGURANJE

« Siječanj 2018 »

15.01.2018. 09:00
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU. Prije 19 godina RH je uspostavila diplomatske odnose s Njemačkom, državom koja je odigrala bitnu ulogu u priznavanju Hrvatske u svijetu.