Cijena školske kuhinje i produženog boravka

Cijena školske kuhinje za mjesec listopad iznosi 126,00 kn.

Cijena ručka u produženom boravku za listopad iznosi 317,90 kn za učenike koji su dana 5. listopada 2017. godine koristili uslugu produženog boravka, a za ostale učenike 303,45 kn.

Nemoj mi se rugati

Program „Nemoj mi se rugati“

Svakoga dana stotine tisuća učenika njihovi vršnjaci zadirkuju i ismijavaju. Kad verbalna agresija preraste u fizičko nasilje, većina škola odlučno reagira. Međutim, velika većina zlostavljajućeg ponašanja u školi (engl. bullying) nije otvoreno nasilje, već prikriveno psihičko ratovanje. Ono se pojavljuje u obliku ismijavanja u društvu, psihičkog zastrašivanja i kolektivnog odbacivanja. Zadirkivanje može biti nevina zabava, ali može preći u ismijavanje, a tada više nije zbava, nego bol za drugu osobu..

Ismijavanje je jedan od oblika zlostavljajućega ponašanja. Kao fizičko zlostavljanje, i psihičko se zlostavljanje pojavljuje u mnogim nijansama i oblicima. Ono može uključivati izrugivanje, vrijeđanje i "humor" koji ima za cilj dotičnu osobu učiniti predmetom poruge i ismijavanja. Uvrede mogu biti upravljene prema odijevanju, izgledu ili ličnosti dotične osobe te mogu podcjenjivati njezinu obitelj, spol, sustav vrijednosti... Za ismijavanje čak nisu potrebne ni riječi jer će isti cilj postići i pogledi i određene geste. Svemu tome zajedničko je to što prelazi crtu koja dijeli nestašno zadirkivanje od nepoštivanja i ponižavanja neke osobe.

Stoga su mnoge škole prihvatile program „Nemoj mi se rugati“ kao oblik savladavanja ovog teškog problema.

Ukratko, Nemoj mi se rugati treba poslužiti kao uvod i obogaćenje trajnih napora koji hrane dječji osjećajni, društveni i etički razvoj, kao što su programi obrazovanja karaktera, rješavanja sukoba i podučavanja o toleranciji.

Kad djeca započnu s ovim projektom, imaju priliku podijeliti osjećaje koje su doživjeli kad su ona ili druga djeca bila pogođena nepoštovanjem. Potom, rabeći sredstva i aktivnosti u priručniku, a pod vodstvom učitelja, djeca postaju osjetljiva na bolne učinke ismijavanja, omalovažavanja, nazivanja pogrdnim imenima, zlostavljajućeg ponašanja (eng. bullying), netrpeljivosti i drugih oblika nepoštovanja s kojima se susreću u razredu i u životu izvan njega.

Moto ovog programa kojeg je razvio Peter Yarrow je i u pjesmi "Ne rugaj se" koja je sastavni dio programa.

Pjesma „Ne rugaj se“

Peter, Paul and Mary "Don't Laugh at Me"

JAVNI POZIV

Raspored zvona prijepodne

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

5.sat

6.sat

Raspored zvona poslijepodne

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

16.30 – 17.15

OSIGURANJE

« Studeni 2017 »

17.11.2017. 08:30
17. studenoga - Svjetski dan filozofije
Svjetski dan filozofije je međunarodna manifestacija koju je pokrenuo 2002. UNESCO-ov Ured za filozofiju. Manifestacija je zamišljena kao niz predavanja o filozofiji za širu javnost u svrhu boljeg razumijevanja struke i mjesta filozofije u suvremenom svijetu, a obilježava se svakog trećeg četvrtka u studenom.