Budimo prijatelji

Pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske, udruga "Plavi telefon" po peti put dodijelila je nagradu za učinjeno humano djelo. Dodjela ovih priznanja uručuje se u četiri kategorije: za grupno humano, pojedinačno humano djelo te za grupno hrabro i pojedinačno hrabro djelo na državnoj razini. Ove godine svečani program dodjele nagrade održao se 29. listopada 2011. u dramskom kazalištu Gavella. Na svečanoj dodjeli nagrade sudjelovao je i predstavnik naše škole, učenik Lukas Ćosić, u pratnji ravnateljice Marije Anić i učiteljice Ljerke Žulj. On je primio nagradu za učinjeno grupno humano djelo "Budimo prijatelji" (sadašnji 2. razredi). Nagrada Nipetnišest prezentira humana djela mladih, od 8 do 18 godina. Organizacija ove manifestacije, osim kulturne, pokazuje i svoju društvenu ulogu, razvijajući i šireći osnovna etička mjerila i vrijednosti. Program su uveseljavali naši popularni TV voditelji, pjevači, zabavljači, glazbene i plesne skupine.

Na stranici NI5NI6 pogledajte: Peta dodjela nagrada

Više o ovom projektu možete saznati u našoj videoteci: Videoteka 2011.

Voditeljica: Ljerka Žulj

« Listopad 2018 »

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.