« Rujan 2017 »

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

17. MEĐUNARODNI KAZALIŠNI FESTIVAL NA NJEMAČKOM JEZIKU U OSIJEKU
Autor: Karmen Jašarević, 20. 6. 2017.

Njemačka zajednica -  Zemaljska udruga Podunavskih Švaba u Osijeku domaćin je Međunarodnog kazališnog festivala na njemačkom jeziku koji je održan od 16. do 19. lipnja 2017. godine u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića  u Osijeku. Osim kazališnih skupina iz Hrvatske, sudjelovali su i gosti iz Mađarske, Srbije, Rumunjske i Poljske.

Kao i prošle godine, i ove se godine OŠ Svete Ane u Osijeku predstavila bogatim programom. Sudjelovali su učenici 2.b, 4.b., 5.b i 6.b razreda naše škole. Učenici 2.b razreda predstavili su se veselim scenskim igrokazom "So viele kleine, fleiβige Zwerge". U sklopu školskog projekta "Josip Juraj Strossmayer-učenik naše škole" nastala je kazališna predstava "Österreichische Touristen in Osijek" koju su izveli učenici 4.b razreda i koja je izazvala val oduševljenja kod gledatelja. Učenici  viših razreda pokazali su zavidno znanje njemačkog jezika u tri skeča: učenici 5.b razreda, Ingrid Marinović i Borna Bekavac, nasmijali su nas svojom izvedbom skeča "Immer diese Fremdwörter", a učenici 6.b razreda, Roko Stapić i Leon Brezničar sudjelovali su u humorističnom skeču "DAU-Dümmster anzunehmender User". Sara Burko i Sanja Čalošević, učenice 6.b razreda i ovaj su put oduševile sve prisutne svojim zahtjevnim ulogama u skeču "Das Reisebüro".

Bilo je to nezaboravno iskustvo za naše učenice i učenike, a ujedno i nastavak iznimno uspješne suradnje s Njemačkom zajednicom - Zemaljskom udrugom Podunavskih Švaba u Osijeku. Radujemo se sljedećem susretu dogodine!