« Rujan 2017 »

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

Državno natjecanje iz njemačkog jezika
Autor: Karmen Jašarević, 14. 4. 2017.

Budući da smo škola  s odjelima njemačko-austrijske nacionalne manjine u kojima se uči i njeguje njemački jezik i kultura od prvoga razreda, imali smo predstavnika na državnom natjecanju iz njemačkog jezika.

Nakon osvojenog 1. mjesta na županijskom natjecanjuiz njemačkog jezika u kategoriji A (lista A u Osječko-baranjskoj županiji), učenica 8.b razreda, Aishe Vejseli, predstavljala je našu školu na državnom natjecanju. Domaćin državnog natjecanja od 5. do 7. travnja 2017. bila je OŠ Sveti Martin na Muri.U kategoriji učenika koji uče njemački jezik od 1. razreda osnovne škole, Aishe je ostvarila zapažen rezultat osvojivši 10. mjesto.

Nakon dvodnevnog testiranja, imali smo prigodu upoznati ovo živopisno mjestašce uz rijeku Muru te njegove turističke potencijale.

Vjerujemo da će naša Aishe njegovati njemački jezik i ubuduće te nastaviti ostvarivati odlične rezultate. Želimo joj puno uspjeha!